Mutlaka Okumanız Gereken 10 Kitap

Bazen okuyacak kitap bulamayız, ne okusam diye düşünür dururuz ve bu okuyacağımız kitabın zaman harcadığımıza değmesini isteriz. Bunun için kitap önerileri arayışında oluruz. Eleştirilere, yorumlara bakar, kitapların içeriğini inceleriz. Bu yazımızda mutlaka okumanız gereken 10 kitabı sizler için listeledik!

Rüzgarın Şarkısını Dinle

Haruki Murakami’nin yazmış olduğu bu kitap, birçok kişi tarafından olumlu yorumlar alan bir eser. Kitap içerisinde çokça müziklerden, Avrupa ve Amerika edebiyatından bilgiler ediniyoruz. Yazarımız nelerden keyif alıyorsa bizlere de bunları merak uyandırarak çok güzel bir şekilde anlatıyor. Bu kitabı okuduktan sonra dönüp baktığınızda ne kadar güzel müzikler keşfetmiş olduğunuzun farkına varacaksınız. Çünkü yazarımızın müzik zevki, müzik bilgisi muazzam.

Sürüklenme

Latife Tekin’in hayat verdiği eserdir. Bu kitapta, yolculuklar anında kişilerin tesiri altında sürüklenme işlenmektedir. Anlatıcı kitap içerisinde bulunmuş olduğu örgütü anlatmaktadır. Devamlı yolculuklar yapmakta, örgütün neden kurulduğundan, amacından bahseder ve örgüt lideriyle hesaplaşma içerisinde oluşundan bahsedilmektedir.

Manves City

Yine Latife Tekin’in yazmış olduğu bir kitaptan bahsedeceğiz. Bu kez konumuz yıllar sonra hapisten çıkan ana karakterimizin memleketine döndüğünde memleketini bulamayışını anlatmaktadır. Yani memleketi aslında ortadan kaybolmamıştır, sadece fabrikaların ele geçirdiği bir yer olmuştur ve bu durum, romandaki ana karakterimizi hayal kırıklığına uğratmıştır. Bu da yetmezmiş gibi karakterimizin üvey kızı kayıplara karışmıştır ve gazeteci bir arkadaşının da yardımıyla üvey kızını bulmaya çalışır.

Dönüş

Robert Charles Wilson‘ın hayat verdiği bir eser. Gökyüzünün karanlığa büründüğü ve yıldızların ortadan kaybolduğu Ekim ayında, bir olay yaşanır. Bu olaya 3 genç tanıklık edecektir.

Labirent

Burhan Sönmez eseridir. Ormanda kaybolan genç bir adamın yaşlı bir adama rastlamasını ve o yaşlı adamın da yıllardır bu ormanda kayıp olduğunu anlatmaktadır.

Dünyadan Aşağı

Gaye Boralıoğlu’nun eseridir. Bu romanın ana karakteri, geçmişteki hatalarını düşünür. Aynı zamanda gelecek kaygısı yaşamaktadır.

Sadık Ruslan

Georgi Vladimov’un eseridir. Bu kitap, cehennemin, cennet sanılması yanılgısını anlatmaktadır.

Bildiğimiz Dünyanın Sonu

Yazarı, Erlend Loe’dir. Bu kitapta zamanın her şeyi nasıl da silip süpürdüğü anlatılmaktadır.

Akrabalar

İvan İvanoviç Panayev’in eseridir. Bu eserde anlatılmak istenen konu, gereksiz insan tipinin ne gibi özelliklere sahip olduğu, bu özellikleri nasıl kazandığı ve bu huyu neyin düzeltebileceğine dair düşüncelerdir.

Melezler

Stephen Graham Jones, eserin yaratıcısıdır. Bu kitabında hayatta kalmak, kimliğini bulabilmek uğruna kurt adam olan bir kişinin öyküsü anlatılır.

Mutlaka Okumanız Gereken 10 Kitap” için bir yorum

  • 10 Şubat 2020 tarihinde, saat 13:47
    Permalink

    Bildiğimiz dünyanın sonu severek okudugum ve baş ucu kitabım olan kitaplardan biri 3 defa okudum yinede bosta kaldıkca okurum harıka bir eser. Kitaba başladığında senü sürükleyen ve elinden bırakmak istemeyecegin eserlerden biri.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir