Telefonunuz Neden Isınır? Ne Yapmak Gereklidir?

Akıllı telefonlarda aşırı ısınma sorunu için genellikle Android işlemcisi ve donanımlarının sürekli çalışmasından dolayı meydana gelen ısınma problemi söz konusudur. Telefonlarda ısınma sorunuiçin öncelikle de cihazınızdaki hafıza doluluk oranı yüksek olması durumunda da telefon ısınma problemini yaratmaktadır.  Bu bilinen en popüler sorunlardan biri olurken işlemcinin ısınması ile birlikte cihazınızda yavaşlama, donma ve kilitlenme gibi sorunlar oluşacaktır.  

Telefonlarda ısınma sorunu için ayrıca kullanıcıların yapması gereken bazı ayarlar ve komutlar da mevcuttur. Öncelikle kullanmıyorsanız cihazınızın wifi, bluetooth, mobil veri ve konum gibi özelliklerini daima kapalı tutmalısınız. Bu özelliklerin açık olması ile arka planda yoğun şekilde çalışan uygulamaların olması ve bu özellikler bataryaya ve işlemciye yük bindirmesi demektir.  

Telefonunuzda aşırı ısınma yaratan bir diğer işlem ise kullanıcı hatası diyebileceğimiz telefonunuzu sarjdayken kullanmanızdır. Telefonlarda ısınma sorunu yaratan bir diğer etken ise orijinal olmayan sarj aksesuarları ve telefon parçalarıdır. Yetkili servislerde orijinal parça kullanılarak yapılan tamir ve onarımların önemine ek olarak orijinal sarj aksesuarlarını da  kullanmak gereklidir. Böylelikle telefonlarda ısınma sorunu minimuma inerken batarya ömrü ve cihazınızın kullanım ömrü de uzayacaktır ve cihazınızdan daha güçlü bir performans almanız mümkün olacaktır. 

Telefonunuz Neden Isınır? Ne Yapmak Gereklidir?” için bir yorum

  • 28 Ekim 2019 tarihinde, saat 17:54
    Permalink

    O onlarca açık kalan sayfa telefonu hareket edemez hale getiriyor. Bildirimler dahil her şeyi kapatmak gerekiyor bence.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir